Příklad zdravého talíře

Příklad zdravého talíře

Pokud nechcete počítat kalorie a makra, je tohle super pomůcka a to hlavně pokud se stravujete někde v bufetu, nebo si koupíte hotové jídlo někde venku.

⚫Naplňte si polovinu talíře zeleninou, hlavně salát apod.
na čvrtku talíře si dejte libové maso nebo jiný zdroj bílkovin, a zbytek přílohu jako rýži, quinou, brambory, kus kus atd.

⚫Samozřejmě nesmíme zapomenout i na tuky, které na obrázku nejsou znázorněny – přidejte tuky asi o velikosti palce.

⚫Další věc kterou bych doporučila ale je to čistě na vás.
Začněte nejdříve zeleninou, ta dodá tělu mikroživiny a také se díky tomu zybtečně nepřejíte, jako kdyby jste začali např. sacharidy – ty si nechte nakonec, protože to nejlepší patří nakonec ne?  Hlavně se také často stává, že si sacharidů nandáme víc jak dokážeme sníst.

PS: jde jen o příklad, množství a poměr makroživin se může lišit podle typu člověka, a podle toho zda nedrží dietu apod. Jedná se tedy jen o takovou pomůcku, nikoliv o přesný návod.

2 thoughts on “Příklad zdravého talíře

  1. To je super pomôcka! Ale vždy ma zaujímalo, to takto funguje pri každom jedle (takže napríklad aj raňajky)? Alebo iba hlavné jedlá? 🙂

    1. Děkuju! A dobrá otázka, nemusí se i při snídani, svačině apod., ale pak je potřeba určité makroživiny diplňit jinak, pokud je např. snídaně neobsahuje, nebo pak nějakou svačinkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *