Pravidlo 80/20

Pravidlo 80/20

Co to vlastně ve zkratce je? Pravidlo 80/20 spočívá v tom, že 80% svého času jíte potraviny s vysokým obsahem živin a 20% času jíte potraviny s nižšímu obsahem živin.

Mně osobně přijde nesmysl držet nějaké určité diety, pokud nemáme žádné zdravotní omezení, protože každá makroživina je pro tělo důležitá, a stejně jsou všechny diety postavené na kalorickém deficitu.

No a stejně tak jak může být pro tělo nepříznivé cpát se často mekáčem, tak stejně tak může být pro naše tělo nepříznivé, pokud budeme jíst něco „zdravého“ ve velkém množství. Takže to co způsobuje přibírání na váze je mnohdy množství a ne přímo určitá potravina.

Tak proč si nevymezit část kalorií na nějaké ty dobroty 🤭 bude to pro nás mnohem lepší i z psychologického hlediska. U mnohých hubnutí a výsledek brzdí stress a to třeba i stres z toho, že jsme snědli jednu sušenku a „pokazili“ jsme tím celý režim. Je potřeba přistupovat k tomu s rozumem a s mírou, tak aby tělo dostalo co potřebuje ale zároveň jste si užili nějakou tu dobrotu.

No a samozřejmě pro tělo jsou důležité i vitamíny a minerály ne jen makroživiny, tak na to nezapomínejte.

2 thoughts on “Pravidlo 80/20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *